HBs - jak przygotować się do badania

lekarze specjaliści > HBs > HBs - jak przygotować się do badania

Specjaliści Radzą

HBs - jak przygotować się do badania

Obecność antygenów HBs w organizmie człowieka świadczy o tym, iż jest on nosicielem wirusa HBV, który wywołuje żółtaczkę zakaźną. Badania na obecność antygenu HBs wykonywane jest z krwi. Na badanie krwi należy udać się na czczo. Wcześniej przez 12-15 godzin należy nie przyjmować żadnych pokarmów i pic minimalne ilość wody, dlatego też na badanie najlepiej jest zgłosić się rano. Absolutnie nie wolno spożywać wyrobów zawierający kofeinę. Jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań leki można przyjmować standardowo. Czasami lekarz może zarządzić stosowanie specjalnej diety na kilka dni przed badaniem. Badanie HBs zaleca się tym wszystkim u których istnieje ryzyko nosicielstwa wirusa HBV, osobom, które odczuwają różnorodne objawy ze strony wątroby. Badanie na obecność antygenu HBs jest obowiązkowe dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Dzięki temu badaniu lekarze wiedza, że w przypadku kobiety będącej nosicielką należy zachować szczególne środki ostrożności oraz że po porodzie należy jak najszybciej podać dziecku immunoglobulinę, aby nie doszło do uszkodzenia wątroby. Gdy wyniki na obecność antygenu HBs są dodatnie należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który zleci dalsze dokładniejsze badania pod tym kątem oraz rozpocznie leczenie.

Medserwis

HBs - pozostałe artykuły

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl